Kendi işimi kendim yaratmalıyım diyerek yola çıkan Simay Dinç , başarıya giden yolda bir çok zorlukla karşılaşanlardan biri.

İlk fikri olan bir mobil oyun için ülkemizde kimseden destek göremedi. Bunun için yurt dışında bu fikrini hayata geçirmesinde yardımcı olabilecek birilerini aramaya başladı. Bulduğu kişi başlarda ona destek oluyor gibi görünse de sonradan Simay Dinç’in bu oyun fikrini çalarak kendi fikriymiş gibi piyasaya sürdü. Oyunun patentini almadığı için hiç bir hak iddia edemeyen Dinç , kendi fikri olan oyunun müthiş bir hızla yayıldığını izledi. Bunu görüp fikrinin peşini bırakmak yerine

tam tersi bir bakış açısıyla “Madem tasarladığım oyun bu kadar hızla yayılabildi. Demek ki yeni bir fikirle de aynı başarıya ulaşabilirim.”diye düşündü ve yeniden başladı. Bu kez ağzı yanan Simay Dinç , çok daha dikkatli ve tedbirli davrandı. Yeni tasarladığı oyunla Apple’dan en iyi oyun ödülünü aldı.

Simay Dinç Kimdir ?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden 2005 yılında mezun oldu. Girişimcilik ruhuyla 10 yıl süresince Amerika’dan Asya’ya farklı ülkelerde eğitim, staj ve hayalindeki projeleri gerçekleştirmek için araştırma yapma fırsatı buldu. Universal Studios Hollywood’da başlayan serüven Avustralya Sydney Opera House’a kadar devam etti. Türkiye’nin ilk yaratıcı girişimcilik köyü Yeniçarohori projesini oluşturdu. Türkiye’nin ilk Oyun Yapımcıları ve Geliştiricileri Derneği OYUNDER’in yönetim kurulu üyesi ve WOMEN in GAMES Turkiye’nin kurucusu, Apple tarafından 2015 yılı Türkiye’den en iyi mobil oyun seçilen Recontact: İstanbul’un yapımcısı, Kıraarthane Games’in Kurucu Ortağı, MIAD (Malatyalı İş Adamları Derneği) Yatırım ve Inovasyon Komisyonu Başkanı, Arya Women’s Investment Platform’un Medya lideridir.